Kwasoodporne pompy zatapialne Evak EWS

Kwasoodporne pompy zatapialne Evak EWS

Nowoczesne, w pełni kwasoodporne pompy zatapialne z serii Evak EWS, to jedne z lepszych rozwiązań stosowanych przy pompowaniu cieczy korozyjnych. Sprawdzają się zarówno w zastosowaniach przemysłowych, jak i przy odwadnianiu, czy tez pompowaniu solanki. Ponadto, kwasoodporne pompy zatapialne Evak EWS, dysponują bardzo dużym przelotem zanieczyszczeń, co czyni je jeszcze bardziej uniwersalnymi urządzeniami do zastosowań przy pracach odwodnieniowych.

Czym charakteryzują się kwasoodporne pompy zatapialne Evak EWS?

Podstawową cechą, którą charakteryzują się kwasoodporne pompy zatapialne Evak EWS jest materiał wykonania. W tym przypadku jest odporna na korozję stal nierdzewna AISI 316. Dodatkowo, należy także zwrócić uwagę na uszczelnienie komy olejowej wykonane z materiału VITON. Razem, obydwa te rozwiązania, zapewniają wysoka odporność pompy przy pracy z cieczami o wysokiej korozyjności.

Warto także podkreślić, iż kwasoodporne pompy zatapialne Evak EWS są wyposażone w wirnik typu Hortex, o dosyć dużym, liczącym od 35 do 50mm swobodnym przelocie zanieczyszczeń.

Gdzie są wykorzystywane pompy Evak EWS?

Biorąc pod uwagę rozwiązania materiałowe, możemy automatycznie przewidzieć podstawowy zakres zastosowania tych jednostek. Najczęściej będą to zastosowania typowo przemysłowe ale nie tylko.

  • Pompowanie mediów o wysokiej agresywności chemicznej.
  • Pompowanie mediów z zawartością materiałów ściernych
  • Pompowanie wody morskiej
  • Praca w środowisku korozyjnym (solanka)
  • Pompowanie ścieków z zakładów przemysłowych (produkcja, pralnie chemiczne itp.)

Mamy więc stosunkowo szeroki zakres stosowania tego typu jednostek, co tylko jest potwierdzeniem ich uniwersalności w podstawowym zakresie zastosowań.

Podsumowanie.

Ostatecznie, można powiedzieć, iż są to wyjątkowo nowoczesne, kwasoodporne pompy zatapialne, których eksploatacja nie nastręcza użytkownikom większych trudności. Nowe technologie zastosowane w pompach podnoszą poziom ich wydajności oraz żywotności, co w przypadku pracy z cieczami agresywnymi chemicznie i korozyjnymi, jest zdecydowanie najważniejsze. Trzeba więc powiedzieć, iż pompy zatapialne EVAK EWS, to jednostki nowoczesne, sprawdzające się w szerokim spektrum zastosowań. Ich wykorzystanie w różnych sytuacjach, będzie zawsze przynosić wyraźne korzyści.

Dodatkowe informacje na temat kwasoodpornych pomp zatapialnych Evak, znajdziesz pod poniższymi linkami

Pompy EVAK STEEL (EWS)

Pompy kwasoodporne Evak EWS