Pompy Mody Pumps do zastosowań w odwadnianiu

Pompy Mody Pumps do zastosowań w odwadnianiu

W przypadku gdy dysponujemy na budowie przyłączem elektrycznym o odpowiedniej mocy, pompy zanurzeniowe mogą być efektywnym środkiem do prowadzenia odwodnień powierzchniowych. Wśród nich, jedną ze znanych na naszym rynku marek są pompy Mody Pumps.

Pompy zatapialne tej amerykańskiej marki to kilka typoszeregów urządzeń do odwodnień, przemysłu i ścieków. Dla zastosowań odwodnieniowych w pracach budowlanych najbardziej popularnymi urządzeniami są pompy zanurzeniowe serii Slim Line oraz Industrial Line. Pompy tych szeregów oferowane są w wersjach z przyłączami wyjściowymi od 50 do 200mm, z silnikami o mocy od 1kW do 37kW. Zakres wydajności pomp Mody Pumps to 500-8000 l./min. Wśród cech pomp Mody, na które warto zwrócić uwagę można wskazać między innymi standardowe wykonanie silników w klasie izolacji H (standardem na rynku w większości przypadków  jest klasa F), wykonanie silników w dowolnych kombinacjach napięcie/częstotliwość, pompy są wyposażone także w anody cynkowe w standardzie. Atutem marki jest także  własny unikalny rodzaj przyłącza kablowego.

Jak jest to oczekiwane od pomp profesjonalnych – zabezpieczenia są realizowane przy wykorzystaniu styków termicznych osadzonych bezpośrednio w uzwojeniu, co pozwala wykryć ewentualne problemy na początkowym etapie i automatycznie wyłączy pompę w sytuacjach zagrożenia jej przegrzaniem.

Pompy w standardzie oferowanym na rynku polskim dostarczane są ze starterem (rodzaj wyłącznika silnikowego) gotowym na przyłączenie wyłącznika pływakowego dla automatycznego sterowania pracą pompy. Starter dodatkowo pozwala zdiagnozować nieprawidłowy układ faz w instalacji a także wyłączy pompę w przypadku przegrzewania się uzwojenia.

 

 

 Ochronny oplot kabla w standardzie od 3kW

Warto zauważyć także, że w modelach powyżej 3kW, przewód zasilający przy pompie jest chroniony przez 90cm osłonę – oplot ze stali nierdzewnej. Zdecydowanie zmniejsza to ilość wystąpień typowych dla innych pomp zatapialnych awarii związanych z uszkodzeniem przewodu zasilającego przy przyłączu kablowym (np. na wskutek ciągnięcia, podtrzymywania przetarcia).

 

 

 

 

 

 

 

 

 Wykonania specjalne odporne na korozję

Dla zastosowań w górnictwie , przemyśle i do pompowania bardziej agresywnych cieczy proponowane są pompy typu Slimline SS w wykonaniu ze stali nierdzewnej.

Pompy Mody Pumps bardzo dobrze sprawdzają się w zastosowaniach odwodnieniowych, usuwaniu podtopień i skutków powodzi, funkcjonują także z powodzeniem w usługach wynajmu pomp zanurzeniowych.

Atutem pomp o mocy 1, 1,5, 2.2, 3.0 kW jest wąski rozmiar, mniejszy niż 185mm co pozwala na stosowanie tych pomp nawet w studniach  o małej średnicy.

 

Więcej na temat pomp zatapialnych marki Mody Pumps, znajdziecie Państwo w materiałach internetowych  na www.modypump.pl