Pompy EVAK EUS

Pompy EVAK EUS

Pompy Evak EUS to jedne ze sztandarowych produktów dostarczanych na rynek przez firmę Evak. Jest to bardzo doświadczony producent wszelkiego rodzaju urządzeń pompowych do odwodnień i nie tylko. Same pompy zatapialne Evak EUS to przede wszystkim urządzenia idealnie dostosowane do pracy w wykopach budowlanych, przy dużej ilości szlamu oraz innych zanieczyszczeń bez długich włókien.

Konstrukcja pompy Evak EUS.

Przede wszystkim, na uwagę w przypadku pomp zatapialnych Evak EUS zasługuje nowoczesna konstrukcja. Zastosowano tutaj nowoczesne rozwiązania technologiczne, które pozwalają na osiągnięcie bardzo dobrych poziomów wydajności pracy. Główną zaletą jest wirnik wykonany ze stali powlekanej specjalnych elastomerem o nazwie Hytrel, który charakteryzuje się bardzo wysokim poziomem termoplastyczności. Pompy te, wyposażone są w dodatkowy agitator, zlokalizowany na przedłużeniu wału, co pozwala na wstępne przemieszanie osadów, umożliwiając ich łatwe pompowanie.

Pompy Evak EUS, sprawdzają się przede wszystkim przy pompowaniu wody czystej, jak i zabrudzonej. Równie dobrze sprawdzają się przy pompowaniu wody zanieczyszczonej materiałami ściernymi, jak chociażby piasek czy też muł organiczny.

Pompy są wyposażone w podwójne uszczelnienie mechaniczne w kąpieli olejowej, co zapewnia bezpieczne warunki pracy i skuteczną ochronę najważniejszych elementów pompy przed czynnikami korozjotwórczymi. Dodatkowo są one wyposażone w zabezpieczenia prądowe, zapewniające odłączenie pompy w przypadku jej zablokowania. Poza tym mamy jeszcze zabezpieczenie termiczne z czujnikiem w uzwojeniu. Pozwala ono na odłączenie zasilania elektrycznego w przypadku gdy silnik rozgrzeje się do nadmiernej temperatury.

Najczęstsze zastosowania pomp Evak EUS.

Pompy Evak EUS charakteryzują się bardzo szerokim zastosowaniem. Trzeba jednakże podkreślić, iż w niektórych przypadkach, sprawdzają się one zdecydowanie najlepiej. Przede wszystkim, pompy z typoszeregu EUS znajdują swoje zastosowanie w następujących przypadkach:

 • Pompowanie wody gruntowej, opadowej i osadów
 • Pompowanie wody zanieczyszczonej materiałami ściernymi
 • Pompowanie ścieków bez ciał włóknistych.
 • Odwadnianie piwnic, parkingów, zalanych posesji
 • Odwadnianie budynków, wykopów budowlanych, zbiorników przemysłowych
 • Zastosowania stricte przemysłowe

Najważniejsze cechy charakteryzujące pompy Evak EUS.

Tak jak już powiedzieliśmy, pompy te charakteryzują się bardzo dobrymi parametrami technicznymi. Warto sobie je więc wyszczególnić. Tak więc, najważniejsze cechy konstrukcyjne wpływające na trwałość i wydajność pracy pomp Evak EUS przedstawiają się następująco:

 • Półotwarty wirnik z materiału HYTREL – odporny na ścieranie
 • Podwójne uszczelnienie mechaniczne w kąpieli olejowej
 • Automatyczne zabezpieczenia termiczne oraz prądowe – zapewniają możliwość pracy w niepełnym zanurzeniu.
 • Lekka, kompaktowa konstrukcja
 • Zdolne do pracy ciągłej

Podsumowanie

Należy więc powiedzieć, iż pompy EVAK EUS to bardzo dobre jednostki, sprawdzające się w wielu zastosowaniach typowo odwodnieniowych. Są żywotne i odporne na trudne warunki pracy, a co za tym idzie, ich zastosowanie jest obecnie bardzo popularne.