Pompy Evak

Pompy Evak

Spośród urządzeń wybieranych przez kompanie budowlane do odwadniania w pracach budowlanych, gospodarce komunalnej a także oczyszczalniach, do bardzo popularnych produktów należą pompy zatapialne Evak Pumps.

Pompy zatapialne Evak dostarczane są w wielu typoszeregach w szerokim zakresie mocy, od niewielkich modeli 230V do dużych , mocnych jednostek.
W zastosowaniach budowlanych i drenażowych do najpopularniejszych modeli należą pompy zatapialne serii EUS oraz EUB.

 

Pompy Evak

 

 

 

Jednostki o napięciu jednofazowym Evak EUB i EUS dostępne są z silnikami elektrycznymi o mocy 0,4kW, 0,75kW, 1,5kW. Te najmniejsze jednostki są wyposażone w specjalnie zaprojektowany wirnik wykonany ze specjalnego, bardzo odpornego na ścieranie materiału. Materiałem konstrukcyjnym wirnika jest stal pokryta specjalistycznym elastomerem o nazwie Hytrel. Hytrel charakteryzuje się wysokimi parametrami w zakresie twardości i odpornością na ścieranie.
Użyteczną} cechą modeli EUS jest mały agitator znajdujący się na przedłużeniu wału wirnika, pozwalający pompie wstępnie mieszać ciecz i lepiej radzić sobie z odwadnianiem nawet zaszlamionych i intensywnych w osady wykopów budowlanych.
Modele 230V proponowane są także w wersjach do pracy automatycznej.
Do trudnych zastosowań oferowane są trójfazowe pompy Evak EUB (o mocy do 22kW) oraz modele serii ESA wyposażone w agitator.

Do bardzo wymagających zastosowań i pompowania zaszlamionych cieczy dostarczane są pompy z agitatorem Evak szeregu ESA. Agitator stanowi specjalne przedłużenie wału wirnika pozwalające na mieszanie osadów przed wlotem do pompy.Dzięki tej własności pompy Evak ESA będą skuteczne do odmulaniai hydrotransportu cięższych, stosunkowo ciężkich szlamów.

Pompy zanurzeniowe Evak mogą być stosowane do ciągłej pracy. Charakteryzują je profesjonalnej klasy zabezpieczenia zabezpieczające pompy podczas pompowania.

Niewątpliwie atutem pomp Evak, jest fakt, że przy zachowaniu profesjonalnych rozwiązań w zakresie konstrukcji i jakości, można je zaliczyć do niewątpliwie konkurencyjnych kosztowo modeli w swojej klasie.
Firma Evak produkuje także pompy głębinowe,pompy do ścieków, pompy pionowe, odśrodkowe oraz pompy samozasysające. Więcej informacji   o pompach można znaleźć w serwisie www.evak.pl.