Pompy Flygt Ready do wody brudnej i lekkich osadów.

Pompy Flygt Ready do wody brudnej i lekkich osadów.

Pompy Flygt Ready to jeden z wielu modeli pomp zatapialnych w ofercie firmy Flygt. Ten szczególny model pomp zatapialnych, przeznaczony jest przede wszystkim do pompowania wody zanieczyszczonej oraz do lekkich osadów. Charakteryzuje się wysoką wytrzymałością, prostą obsługą i konserwacją, i stosunkowo niską, jak na możliwości, wagą.

Podstawowe informacje na temat pompy Flygt Ready.

Powiedzieliśmy już sobie o tym, iż są to pompy charakteryzujące się wytrzymałością, prostotą obsługi oraz niską wagą. Nie są to jednak jedyne zalety tego urządzenia. Dlatego też, najlepiej będzie posłużyć się listą, w której wypunktujemy wszystkie, najważniejsze zalety, charakteryzujące tę linię pomp zatapialnych w stajni firmy Flygt.

 • Prosta obsługa i serwisowanie – dzięki temu, wiele prac serwisowych można przeprowadzić na własnych warsztatach.
 • Niska waga – w zakresie 12-17 kg, która pozwala na łatwy transport pompy nawet ręcznie.
 • Wysoka wytrzymałość – sprawia, iż pompy Flygt Ready sprawdzają się bardzo trudnych i wymagających zastosowaniach, gdzie inne pompy uległyby stosunkowo szybko uszkodzeniu.
 • Szeroki zakres zastosowania – pompy te sprawdzają się w wielu róznych zastosowaniach. Możemy je stosować do pompowania cieczy zawierających piasek czy też żwir, a więc materiały o właściwościach ściernych.

Przekrój zastosowania pomp Flygt Ready.

Jak na profesjonalną pompę zatapialną przystało, Flygt Ready pozwala nam na bardzo szeroki zakres jej stosowania. Sprawdza się w wielu przypadkach, toteż znajduje się na wyposażeniu wielu firm i przedsiębiorstw z wielu różnych branż. Najczęstszymi obszarami zastosowania pompy Flygt Ready są:

 • Budownictwo – sprawdzają się w przyp0adku miejscowego osuszania i odwadniania wykopów budowlanych.
 • Zastosowania przemysłowe – sprawdzają się także w przypadku tłoczenia wody zanieczyszczonej, zawierającej materiały ścierne. Jest to urządzenie sprawdzające się idealnie jako pompa do zastosowań awaryjnych na wielu obiektach przemysłowych.
 • Sektor komunalny – pompy Flygt Ready stały się także podstawowym wyposażenie jednostek staży pożarnych oraz służb publicznych. Wynika to z faktu tego, iż idealnie nadaje się do awaryjnego usuwania wody z zalanych posesji, piwnic, dróg dojazdowych, czy tez studzienek technicznych.

Do wyboru mamy cztery modele pomp:

 • Flygt ready 4 – o mocy 0,42 kW i wadze 12 kg
 • Flygt ready 4L – o mocy 0,42 kW i wadze 13 kg
 • Flygt ready 4S – o mocy 0,75 kW i wadze 14,5 kg
 • Flygt ready 8S – o mocy 0,9 kW i wadze 17 kg.

Podsumowanie.

Możemy więc powiedzieć, iż pompy zatapialne Flygt Ready to urządzenia wysokiej klasy o bardzo szerokim spektrum zastosowania. Sprawdzają w wielu przypadkach, przede wszystkim przy pompowaniu cieczy zanieczyszczonych jak również z zawartością średniej wielkości ciał stałych. Inwestycja w tego typu urządzenie na pewno będzie zawsze bardzo korzystna.