Pompy ściekowe Evak Hippo

Pompy ściekowe Evak Hippo

Pompy ściekowe Evak Hippo, to nowoczesne, niezatykające się pompy zatapialne przeznaczone do pompowania ścieków o mocy w zakresie 0.4 – 2.2 kW. Sprawdzają się przede wszystkim tam, gdzie inne pompy sobie nie radzą i regularnie się zatykają. Pompy ściekowe Evak Hippo wyposażone są w wycofany wirnik typu vortex, który umożliwia przelot stosunkowo sporym rozmiarowo zanieczyszczeniom. Wolny przelot przy wycofanym wirniku będzie najczęściej tożsamy rozmiarowo z wlotem oraz wylotem pompy, dzięki czemu, pompa nigdy nie będzie się zatykać.

Do czego można stosować pompy ściekowe Evak Hippo?

Jak sama nazwa wskazuje, pompy ściekowe Evak Hippo przeznaczone są do pompowania ścieków, ale także szlamu z elementami włóknistymi. Sprawdzają się w tego typu zastosowaniach wręcz doskonale. Dostępne są wersje zarówno z silnikami jednofazowymi oraz trójfazowymi. Warto więc przyjrzeć się nieco bliżej tym pompom, bowiem w wielu przypadkach, będzie to najlepsze rozwiązanie na jakie można się zdecydować.

Podstawowe zastosowania pomp ściekowych Evak Hippo.

Tak jak już wspomnieliśmy, pompy ściekowe Evak Hippo przeznaczone są przede wszystkim do pracy przy pompowaniu ścieków, oraz szlamu z ciałami włóknistymi. Warto sobie jednak bardziej szczegółowo wykazać, w jakich zastosowaniach będą się te jednostki pompowe sprawdzać.

  • Pompowanie wody brudnej, ścieków, osadów.
  • Pompowanie wody z cząstkami ściernymi oraz elementami włóknistymi
  • Odwadnianie w budownictwie
  • Pompowanie w przemyśle
  • Odpompowywanie wody i zanieczyszczeń ze studzienek ściekowych.

Można więc powiedzieć, iż zakres zastosowania nie jest tutaj nazbyt szeroki. Jednakże dzięki zawężeniu zakresu zastosowania, producent był w stanie zagwarantować najlepsze rozwiązania, przeznaczone przede wszystkim do pracy ze ściekami oraz wodą silnie zabrudzoną.

Charakterystyka pomp Hippo.

Bardzo ważne jest tutaj także to, iż pompy ściekowe Evak Hippo, wyposażone w specjalnie skonstruowany wirnik, będący efektem wielu lat prac badawczych i rozwojowych firmy. Dostajemy pompę wyposażoną w wirnik ze specjalnie skonstruowanymi łopatkami, które optymalizują sprawność pompy, oraz podnoszą poziom odporności na zatykanie się w wyniku przyspieszenia odrzutu ścieków z okolicy wirnika. Znajdziemy tutaj także automatyczne zabezpieczenie termiczne, który zapewnia wyłącznie pompy w przypadku przegrzewania silnika w wyniku na przykład długookresowej pracy na sucho. Dzięki temu, żywotność oraz trwałość pompy stoi na bardzo wysokim poziomie.

Podsumowanie.

Możemy więc powiedzieć, iż pompy ściekowe Evak Hippo, to jedno z najbardziej zaawansowanych na chwilę obecną rozwiązań technologicznych, z których możemy skorzystać. Warto tutaj podkreślić, iż niezależnie od tego czy wykorzystywać będziemy wersję jednofazową, czy też trójfazową, najważniejsze rozwiązania technologiczne będą dokładnie takie same.