Pompy Tsurumi KTV i KTZ

Pompy Tsurumi KTV i KTZ

Pompy Tsurumi KTV i KTZ to dwie serie pomp zatapialnych, znanego i powszechnie szanowanego producenta pomp. Opisywaliśmy już wiele razy różne warianty konstrukcyjne, w jakich dostępne są pompy zatapialne Tsurumi, warto więc zajrzeć do poprzednich artykułów. Znajdziemy tam wiele ciekawych informacji na temat innych modeli pomp, jak i ogólny zarys pomp tego producenta. Dziś jednak postaramy się nieco przybliżyć pompy Tsurumi KTV i KTZ, czyli dwie linie pomp o bardzo dobrych parametrach technicznych.

Do czego przeznaczone są pompy Tsurumi KTV i KTZ?

Są to przede wszystkim bardzo dobre jakościowo pompy odwodnieniowe, zapewniające wysoki poziom wydajności, oraz bardzo dobrą trwałość i odporność przy stosunkowo niedużej masie własnej. Stosunkowo spora część urządzeń z tych serii, nadaje się bezproblemowo do transportu ręcznego, co usprawnia ich wykorzystywanie na placach budowy. Generalnie, możemy powiedzieć, iż pompy Tsurumi KTV i KTZ, to bardzo dobre jednostki, które sprawdzą się w trudnych warunkach pracy, przy odwodnieniach typowo budowlanych.

Pompy Tsurumi KTV

Pompy Tsurumi z serii KTV, są przeznaczone przede wszystkim do prac przy odwodnieniach budowlanych. Aczkolwiek, możliwe jest także ich wykorzystanie w gospodarstwie domowym. Wynika to ze stosunkowo niskiej wagi pomp. Masa pomp Tsurumi KTV, w zależności od modelu waha się przedziale 10-50 kg. Dlatego też, mniejsze, lżejsze jednostki możemy wykorzystywać w naszych domach, na przykład w studniach, czy też innych zastosowaniach odwodnieniowych.

Pompy te wyposażone są w ergonomiczny uchwyt, który usprawnia proces ręcznego transportowania pompy w dowolne miejsce. Charakteryzują się one także prostą konstrukcją, co ułatwia samodzielną konserwację czy też proste naprawy.

Dostępne są także w wersji KTVE, czyli wyposażone w elektrodę sterującą, co zabezpiecza pompę przed pracą na sucho. Elektroda w momencie utraty kontaktu z wodą przekazuje sygnał do wyłącznika czasowego, który po upływie 60 sekund wyłącza pompę.

Pompy Tsurumi KTZ

Jest to nieco mocniejsza wersja niż pompy Tsurumi KTV. Przeznaczona przede wszystkim do odwodnień budowlanych w pracach, wymagających głębokiego zanurzenia. Chłodzenie silnika pompy realizowane jest przy wykorzystaniu pompowanej cieczy i zachowuje wysoką skuteczność nawet przy niedużych przepływach. Jest ona wykonana z żeliwa co sprawia, iż jest bardziej odporna na ścieranie niż wykonana z aluminium Pompa KTV. Nowoczesne uszczelenie mechaniczne, sprawia, iż pompa może być zanurzona nawet na głębokość 100m, co umożliwia jej pracę w wyjątkowo głębokich studniach.

Pompy Tsurumi KTZ są nieco cięższe. Ich masa może sięgnąć nawet 130 kg, co sprawia, iż ich zastosowania w gospodarstwach domowych nie mają większego sensu. Po prostu nie mielibyśmy realnych możliwości transportu tego typu urządzeń we własnym zakresie.

Podsumowanie.

Bardzo dobre parametry techniczne, jakimi charakteryzują się pompy Tsurumi KTV i KTZ, sprawiają, iż w ostatnim czasie są to jedne z popularniejszych jednostek do prac odwodnieniowych w budownictwie. Łatwa obsługa i niska awaryjność, sprawiają, iż w najbliższym czasie, dalej będą zyskiwać na popularności.