Pompy zatapialne Flygt 2600 – stworzone do zadań specjalnych

Pompy zatapialne Flygt 2600 – stworzone do zadań specjalnych

Wśród pomp zatapialnych znajdziemy bardzo zróżnicowane urządzenia. Niektóre z nich będą bardziej wytrzymałe na trudne warunki pracy, inne mniej. Jednak jeśli chodzi o pracę pod presją, w bardzo trudnych warunkach, najlepszym wyborem będą pompy zatapialne FLYGT serii 2600. są to jednostki ponad trzy razy bardziej odporne na obciążenia eksploatacyjne w trudnych i bardzo trudnych warunkach pracy.

Pompy zatapialne Flygt 2600 – krótki opis.

Pompy zatapiane Flygt, to jednostki wyposażone w nowoczesne rozwiązania technologiczne, co pozwala jeszcze skuteczniej pracować w bardzo trudnych warunkach. Wszędzie tam, gdzie inne pompy odmawiają posłuszeństwa, pompy marki Flygt, będą czuć się jak pompa w wodzie. Do najważniejszych cech pomp zatapialnych Flygt serii 2600 należy zaliczyć następujące rozwiązania technologiczne:

  • Układ hydrauliczny DuraSpin™ – opatentowane rozwiązanie marki Flygt. Minimalizuje zużycie wirnika zwiększając tym samym trwałość i żywotność pompy. Spiralne wyżłobienia na pokrywie od strony ssawnej, oraz łopatki na wirniku, zabezpieczają szyjkę wirnika przed przedostawaniem się do jej wnętrza cząstek ściernych.
  • Spin-Out™ – również opatentowane rozwiązane ITT Flygt, ograniczające zatykanie się pomp oraz zapewniające ochronę zewnętrznego uszczelnienia. Usuwa cząstki ścierne z komory uszczelnienia.
  • Wirnik K – stworzony dla uzyskania wysokiej wydajności i żywotności. Wykonany z wysokiej klasy staliwa wysokochromowego, zmniejsza ryzyko zatkania pompy przy pompowaniu medium o dużej klasie ścierności oraz przy dużej zawartości dużych i miękkich elementów.
  • Uszczelka Plug-In™ – kolejne rozwiązanie chronione patentem. Składa się z dwóch uszczelnień mechanicznych i zapewnia maksymalną ochronę przed przedostawaniem się cieczy do silnika.

Jak więc widać, mamy tutaj do czynienia z nowoczesnymi, opatentowanymi rozwiązaniami technologicznymi, które zapewniają wysoki poziom wydajności i żywotności pomp zatapialnych Flygt serii 2600.

Zastosowanie pomp Flygt 2600.

Jako, że pompy zatapialne Flygt serii 2600 stworzone są do zadań najbardziej wymagających, toteż ich zastosowanie nie odstaje zanadto od przeznaczenia. Wykorzystywane są wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z najtrudniejszymi warunkami pracy.

  • Budownictwo – sprawdzają się w zastosowaniach aktywnego i pasywnego usuwania wody gruntowej i opadowej. Są to pompy przenośne, toteż sprawdzą się nawet na rozległych terenach budowy, bowiem łatwo można je przenosić z jednego miejsca pracy do drugiego.
  • Przemysł wydobywczy – idealne rozwiązanie do odwadniania w podziemnych lub odkrywkowych kopalniach.
  • Zastosowanie przemysłowe – sprawdzają się w odwadnianiu hałd węglowych, odpompowywaniu osadników przy elektrowniach, czy też nawet przy pompowaniu groźnych wycieków z fabryk. Doskonale radzą sobie z woda w stawach rybnych czy też wodą balastową na okrętach.
  • Przemysł komunalny – także tutaj pompy zatapialne Flygt 2600 znajdują całkiem szerokie zastosowanie. Pozwalają skutecznie usuwać wody gruntowe i opadowe. Idealne przy osuszaniu zalanych studzienek, włazów, zbiorników, itp.

Podsumowanie

Należy więc powiedzieć, iż pompy zatapialne Flygt 2600 to urządzenia o bardzo szerokim spektrum zastosowania w wielu różnych branżach. Są to pompy stworzone z myślą o zadaniach specjalnych i wywiązują się z tych zadań znakomicie.