Pompy zatapialne Flygt z agitatorem

Pompy zatapialne Flygt z agitatorem

Pompy zatapialne Flygt, występują w różnych wariantach konstrukcyjnych, przeznaczonych do różnych zastosowań przy pracach związanych z odwadnianiem. Jednym z bardziej ciekawych modeli są tutaj pompy zatapialne Flygt z agitatorem. Są to jednostki przeznaczone do zadań specjalnych. Stosowane we wszystkich przypadkach, w których inne pompy nie są sobie w stanie poradzić. Jednym słowem, są to pompy zatapialne idealnie radzące sobie w zdecydowanie najtrudniejszych warunkach pracy.

Gdzie swoje zastosowanie znajdują pompy zatapiane Flygt z agitatorem?

Jako, że są to pompy zatapialne do zadań specjalnych, do zdecydowanie najtrudniejszych warunków pracy, to możemy się zetknąć z ich wykorzystaniem w najbardziej wymagających sytuacjach. Do zdecydowanie najczęstszych obszarów zastosowań możemy zaliczyć następujące przypadki:

 • Odwadnianie wykopów budowlanych
 • Budowa tuneli
 • Przemysł wydobywczy (kopalnie głębinowe jak i odkrywkowe)
 • Kopalnie żwiru
 • Kamieniołomy

W każdym z tych przypadków, będziemy mieć do czynienia z koniecznością pompowania wody z dużymi ilościami materiałów ściernych, takich jak chociażby piasek.

Istotną kwestią jest także to, iż pompy zatapialne Flygt z agitatorem, występują w modelach o mocy od 7,5kW aż do 70kW. Pozwala to na bardzo elastyczny dobór poszczególnych pomp do danych zastosowań.

Najważniejsze cechy charakteryzujące pompy Flygt z agitatorem.

Kluczowe w konstrukcji pomp zatapialnych Flygt z agitatorem jest zastosowanie nowoczesnych technologii. Sprawiają one, iż pompy te, zapewniają doskonałe warunki pracy w najtrudniejszych przypadkach. Najistotniejszymi cechami charakteryzującymi pompy zatapialne Flygt z agitatorem są następujące rozwiązania:

 • Konstrukcja pompy – elementy wykonane są ze staliwa wysokochromowego, o twardość 60 HRC. Jest to idealne rozwiązanie do pracy z mediami o charakterystyce wysokościernej.
 • Szeroki wybór silników – pompy te dostępne są w wielu wariantach wykonania z silnikami o izolacji klasy H180C. Pompy możemy zastosować nawet do pracy w studniach, gdyż silniki te mogą być uruchamiane i wyłączane nawet do 15 razy w ciągu godziny.
 • Wewnętrzne chłodzenie – pompy te nie muszą pracować w pełnym zanurzeniu, gdyż posiadają własny układ chłodzenia wypełniony glikolem, jako materiałem chłodzącym. Jest on całkowicie odizolowany od pompowanego medium, dzięki czemu pompa sprawnie pracuje nawet przy niższych poziomach cieczy.
 • System wczesnego ostrzegania – specjalny czujnik w komorze inspekcyjnej, zapewnia ostrzeganie przed ewentualnym przegrzaniem pompy. Pozwala to na szybszą reakcję i przeciwdziałanie potencjalnym uszkodzeniom pompy.
 • Wysoka odporność na ścieranie – poza konstrukcją ze staliwa wysokochromowego, zastosowane także specjalnie ukształtowane łopatki wirnika, które zapewniają równomierny rozkład prędkości w kanałach międzyłopatkowych. Zmniejsza to wyraźnie zużycie erozyjne wirnika i przekłada się na dłuższe utrzymanie wysokiej sprawności hydraulicznej pompy.
 • Uszczelnienie typu PLUG-In – jest to uszczelnienie zapewniające prostą wymianę, przy jednoczesnym zapewnieniu wysokiego poziomu ochrony przed zanieczyszczeniem podczas montażu oraz demontażu.
 • Spin-Out – specjalnie zaprojektowany system ochrony uszczelnień, zapewniający podniesienie poziomu ich żywotności oraz niezawodności.
 • Mieszanie osadów gruboziarnistych – pomy wyposażone są w specjalny wirnik, zapewniający mieszanie i rozbijanie ciężkich osadów. Ułatwia to usuwanie ciężkich i kłopotliwych osadów w pompowniach przemysłowych.

Podsumowanie.

Mamy tutaj więc do czynienia z nowoczesnymi, pancernymi pompami, przeznaczonymi do zadań specjalnych, do pracy w najtrudniejszych warunkach. Dzięki wszystkim tym rozwiązaniom, zastosowanym w konstrukcji, pompy zatapialne Flygt z agitatorem, są jednostkami wyjątkowo wytrzymałymi i odpornymi na obciążenia eksploatacyjne, oraz na pracę w najbardziej wymagających warunkach.