Pompy zatapiane o małej średnicy.

Pompy zatapiane o małej średnicy.

Podczas prac odwodnieniowych, bardzo często potrzebne są pompy zatapialne o małej średnicy. Dzieje się tak w przypadku, kiedy musimy przeprowadzić prace odwodnieniowe w wąskich wykopach, bądź też studniach. W miejscach, do których nie jesteśmy w stanie opuścić klasycznej pompy zatapialnej. Pompy tego typu, powinny charakteryzować się nie tylko wąską średnicą samego urządzenia. Muszą także zapewniać stosunkowo dobrą wysokość podnoszenia. Dzięki temu, pompa będzie mieścić się bez problemu w studni, a jej wysokość podnoszenia pozwoli odwadniać nawet bardzo głębokie studnie.

Jakie pompy zatapialne o małej średnicy są najlepszym rozwiązaniem?

Obecnie na rynku znajdziemy stosunkowo sporo pomp zatapialnych o niedużej średnicy, które będzie można zastosować w tego typu sytuacjach. Niemniej jednak, nie wszystkie będą tak samo dobrym rozwiązaniem. W tym przypadku, potrzebujemy bowiem pompy, która sprawdzi się w trudnych warunkach. Pompy, która poradzi sobie z pompowaniem medium z zawartością piasku czy też innych materiałów ściernych. Wśród urządzeń, które w takich warunkach będą sobie radzić, jednymi z lepszych są pompy zatapialne o małej średnicy, produkowane przez firmę Mody Pumps.

Pompy zatapialne Mody Pumps Slim Line.

Są to pompy o niewielkiej szerokości z górnym wylotem, co jeszcze bardziej ogranicza średnicę pompy. W tym przypadku, najlepszym rozwiązaniem jest pompa oznaczona numerem modelu M404T, która charakteryzuje się dużą, bo wynoszącą aż 3kW mocą silnika. Tak duża moc, zapewnia tego rodzaju pompie odpowiednio wysoki poziom podnoszenia, oraz wydajność na poziomie do 1400 l/min.

Pompy zatapialne Flygt 2071

Drugim rozwiązaniem, sprawdzającym się w wąskich wykopach oraz studniach jest pompa zatapialna Flygt, model 2071 dostępna w wersjach MT oraz LT. Pompy te, tak samo jak model Mody Pumps Slim Line, dostarcza nam moc silnika na poziomie 3kW i wydajność na poziomie 840 l/min. Jest to także bardzo dobre rozwiązanie jeśli chodzi o odwadnianie wąskich wykopów czy też wąskich i głębokich studni.

Pompy zatapialne Tsurumu LH-W

Ostatnim z omawianych dziś modeli pomp zatapialnych do wąskich studni i wykopów jest pompa Tsurumi LH-W. Jest to pompa wyposażona w silnik o mocy 3KW zapewniająca nam wysokość podnoszenia na poziomie 39 metrów, oraz wydajność na poziomie 600 l/min. Pompa ta także posiada górny wylot oraz wygodny uchwyt, dzięki czemu, możliwe jest łatwe jej przenoszenie z miejsca w miejsce.

Podsumowanie.

Ogólnie rzecz biorąc, do naszej dyspozycji w tym przypadku, są co najmniej trzy pompy zatapialne o małej średnicy, które doskonale będą sobie radzić w wąskich studniach i wykopach. Zastosowanie tego typu pomp zatapialnych będzie na pewno bardzo korzystne z wielu względów. Przede wszystkim jednak ze względu na fakt, iż są to urządzenia bardzo dobre jakościowo, przeznaczone do pracy w trudnych i bardzo wymagających warunkach. Inwestycja w tego typu pompy zatapialne na pewno opłaci się każdemu przedsiębiorcy, który będzie z takich rozwiązań korzystać.