Pompy Tsurumi z agitatorem

Pompy Tsurumi z agitatorem

Tsurumi dostarcza na rynek urządzeń pompowych bardzo dobre jakościowo i nowoczesne jednostki o bardzo szerokim zakresie zastosowania. Wśród nich znajdują się przykładowe pompy Tsurumi z agitatorem. Jest to bardzo ciekawy typoszereg pomp zatapialnych, których zastosowanie okazuje się być wyjątkowo szerokie. Najważniejszym elementem w tych pompach jest właśnie wspomniany agitator, czyli element zapewniający mieszanie cieczy tuż przed jej wlotem do pompy. Dzięki temu, wszelkie osady i ewentualnie, mniejsze cząstki stałe są skutecznie wymieszane z woda a to pozwala na ich bezproblemowe pompowanie.

Czym jest agitator i jakie są zalety jego zastosowania w pompach zatapialnyc?

Agitator, to specjalnie skonstruowany wirnik. Jest on mocowany na przedłużeniu wału pompy, i zapewnia skutecznie mieszanie pompowanego medium, tuż przed samym wlotem do pompy. Pozwala to na wzniecenie cząstek stałych i osadów zalegających na przykład na dnie zbiornika, i przemieszanie ich z pompowanym medium. Zapewnia to usuwanie ciał stałych, szlamu i osadów wraz z pompowaną wodą.

Pompy Tsurumi z agitatorem

pompy Tsurumi z agitatoremObecnie firma Tsurumi dostarcza na rynek kilka modeli pomp wyposażonych w agitator. Są to bardzo dobre jakościowo, wytrzymałe jednostki o dobrych parametrach technicznych. Poniżej prezentujemy listę dostępnych modeli wraz z ich krótką charakterystyką.

  • Tsurumi KTV – to pompy lekkie i bardzo trwałe, przeznaczone do pracy w trudnych warunkach. Charakteryzują się korpusem wykonanym ze specjalnej gumy oraz wirnikiem ze staliwa chromowanego. Łatwe w obsłudze pompy, sprawdzające przy pompowaniu wody zanieczyszczonej, wody rzecznej, gruntowej, z piaskiem.
  • Tsurumi KRS – pompy o prostej konstrukcji z bardzo trwałym silnikiem elektrycznym. Dolna część pompy wykonana z żeliwa co zapewnia jej większą trwałość. Sprawdza się przede wszystkim przy pompowaniu wody z piaskiem i ciężkimi osadami.
  • Tsurumi GPN – pompy charakteryzujące się wysokim poziomem odporności na ścieranie. Wirnik i pokrywa są wykonane ze staliwa chromowanego, co znacznie wydłuża jej trwałość. Korpus o spiralnym przekroju wykonany jest z materiału odpornego na ścieranie. Pompa sprawdzająca się przede wszystkim przy pompowaniu medium zanieczyszczonego pisakiem i cięższymi osadami.
  • Tsurumi NKZ – pompy o prostej konstrukcji, wyposażone w trwały silnik 4-biegunowy. Zapewniają skuteczny i wydajny transport piasku oraz różnorodnych osadów. Chłodzenie pompy jest realizowane poprzez przepływającą przez nią ciecz. Pozawala to na długotrwałą pracę pompy w zanurzeniu.

Generalnie, trzeba tutaj więc powiedzieć, iż pompy Tsurumi z agitatorem to rozwiązanie bardzo pożyteczne w wielu przypadkach. Skutecznie usuwa wszelkie zanieczyszczenia, osady oraz cząstki stałe wraz z pompowaną wodą. Pozwala to na sprawne oczyszczanie zbiorników wodnych, na ich odszlamianie.