Pompy zatapialne z serii Evak EUB.

Pompy zatapialne z serii Evak EUB.

Pompy zatapialne z serii Evak EUB to pompy o wszechstronnym zastosowaniu. Możliwe jest ich wykorzystanie zarówno w budownictwie, przy pracach związanych z odwadnianiem wykopów, jak i użytku prywatnym. Trafiają także do pracy w kopalniach odkrywkowych, gdzie zapewniają pozbywanie się wody gruntowej z mniej wrażliwych miejsc. Można powiedzieć, iż pompy zatapialne z serii Evak EUB, to na chwilę obecną jedne z lepszych pomp w tej kategorii. Ich zastosowanie, niesie za sobą konkretne korzyści, toteż warto przyjrzeć się im nieco bliżej.

Podstawowe obszary, w których wykorzystywane są pompy zatapialne z serii Evak EUB.

Podkreślimy jeszcze tylko od razu, iż pompami tej marki zajmujemy się na naszych łamach od pewnego już czasu, toteż zamieszczamy odesłanie do poprzednich artykułów.

Pompy zatapialne EVAK. Przegląd dostępnych modeli.

http://pompy-zatapialne.pl/pompy-sciekowe-evak-hippo/

http://pompy-zatapialne.pl/pompy-evak-eus/

http://pompy-zatapialne.pl/pompy-evak/

Tak jak już wspomnieliśmy pompy zatapialne z serii Evak EUB charakteryzują się bardzo szerokim zakresem zastosowania. Najczęściej, będą wykorzystywane do następujących zadań.

  • Odwodnienia wykopów budowlanych.
  • Transport wody na nieduże odległości.
  • Odwodnienia mniej istotnych punktów w kopalniach odkrywkowych.
  • Pompowanie wody w studniach.
  • Odwodnienia studzienek deszczowych i kanalizacyjnych.

Możemy je więc wykorzystywać zarówno w użytku bardziej profesjonalnym, jak i w pełni amatorsko na naszych działkach rekreacyjnych.

Podział pomp Evak EUB

Pompy zatapialne z serii Evak EUB możemy podzielić na dwie kategorie, a będą to pompy jednofazowe, o mocy w przedziale 0,4 – 1,5 kW raz pompy trójfazowe o zakresie mocy 1,5 – 15 kW. Oczywiście te mocniejsze modele będą automatycznie cięższe i zapewnią nam zdecydowanie większy poziom wydajności czy też wysokości podnoszenia. Będą więc przeznaczone do bardziej wymagających zadań. Te mniejsze modele zaś, będziemy mogli wykorzystać na działce do pompowania wody ze studni.

Szczegółowe informacje na temat poszczególnych modeli można uzyskać na stronie polskiego dystrybutora pomp Evak, firmy Klaudia z Ustronia

Jednofazowe pompy zatapialne z serii Evak EUB 0,4 – 1,5 kW

Trójfazowe pompy zatapialne z serii Evak EUB 1,5 – 15 kW

Pompy Evak EUBR

Dodatkowo mamy także grupę pomp zatapialnych Evak EUBR, które są przeznaczone do odwadniania do sucha. Są to jednostki wyposażone w specjalny kołnierz, który pozwala na zasysanie wody praktycznie do samego dna. Sprawdzają się przy osuszaniu parkingów, niecek basenowych, piwnic. Są to jednak pompy o specjalistycznym przeznaczeniu, toteż w codziennych zastosowaniach budowlanych czy też prywatnych, raczej nie będą wykorzystywane.

Więcej szczegółów ona stronie – pompy zatapialne do odwadniania do sucha

Podsumowanie.

Należy więc powiedzieć, iż pompy zatapialne z serii Evak EUB, to bardzo dobre pompy, które możemy wykorzystać w wielu różnych zastosowaniach. Inwestycja w tego typu pompę będzie bardzo opłacalna zarówno dla firmy budowlanej, jak i dla właściciela działki, który wodę użytkową musi pozyskiwać ze studni głębinowej.